Trafo Alarm Modülleri (TAM)

Trafo Alarm Modülleri (TAM)

ARAZİDE KORUMASIZ OLARAK BIRAKTIĞINIZ TRAFOLARINIZ BAZI ZAMANLARDA ART NİYETLİ KİŞİLERİN ODAĞINDA OLMASIN.

ORBİT TRAFO ALARM SİSTEMİ İLE HIRSIZLIKLARA ENGEL OLABİLİRSİNİZ.

 

GSM/GPRS tabanlı Trafo Alarm Modülü (TAM), trafo hırsızlığına tedbir amaçlı geliştirilmiş etkin ve caydırıcı bir çözümdür.

Çeşitli algılayıcı ve kamera ile dolatılmış olan TAM’ ın en büyük özelliği, sahte alarmların sıfıra yakın oluşması ve oluşan alarmların sahaya gidilmeden gerekliliğinin kontrol edilebilmesidir.

Yazılım desteği ile alarmın gerçek olduğu algılandığı anda ilk etapta iki adet fotoğraf çekilerek tanımlı yerlere iletilir. Bu işlem yapılırken diğer yandan direkte bulunan siren aktif olur ve belli bir süre şiddetli sesle uyarı verir. diğer yandan LED projektör gece karanlığında ortama aydınlık vererek gelen yetkisiz erişime engel olmaya çalışır. Sistemde bulunan kamera gece görüş özelliğine sahip olmakla beraber, ortamın fotoğrafını çeker.

Trafo direğinin orta kısmına yerleştirilen karşılıklı lazer bariyer sayesinde sisteme ilave koruma getirilmiştir. Bu sayede direğe tırmanma olduğu anda kesin alarm uyarısı gelecek, ortamın 4 adet fotoğrafı çekilerek sistemden iletilecektir. Aynı anda LED projektör ve siren de devrede olacaktır.

Bütün alarm duvarlarını aşı panoya ulaşan hırsızlar pano kapağını açtığında “pano kapağı açık” alarmı üretilecektir. Bu sayede de helpdestek durumun vahametini anlayacak ve direk kolluk kuvvetlerine bildirimde bulunabilecektir.

Tüm sistemlerin alarm geçmişleri, tarih, zaman ve resim bilgileri izlenecek bir web arayüzü bulunmaktadır. bu arayüz sayesinde kullanıcı her bir modül için ayrı ayrı bilgilendirme yöntemi seçebilecek, mail adresleri SMS ve aranacak numaraları değiştirebilecektir.

Sisteme istenildiğinde ulaşım için sabit IP’ ye sahip “MGPS” erişim noktasına açık sim kartlar kullanılması tavsiye edilir. Düşük maliyet için M2M hatlar buna uygundur.

Proje Görsel

Trafo Alarm Modülleri (TAM)