GES Hibe ve Yatırım Teşvik Destekleri Proje Yönetimi Danışmanlığı
GES Hibe ve Yatırım Teşvik Destekleri Proje Yönetimi Danışmanlığı

HİBE DESTEKLİ GES PROJELERİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Amaçlı Fon Desteği ile (TKDK - KKYDP) tarım hayvancılık faaliyeti güden işletmelerin bünyesinde ihtiyacı olan elektrik enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak karşılaması ve karlılığını artırarak işletmelerin daha fazla kazanç sağlamasına yönelik yatırımlara ilgili proje bütçesinin yüzde 50–65’i oranında hibe desteği sağlanmaktadır.
Bu vesile ile genel anlamda; hibe kapsamlı GES projelerimiz bölgesel olarak enerji üretimlerinde farklılık gösterseler de yatırımcı sadece 20 ile 30 ay arasında bağlı bulunduğu dağıtım şirketine fatura ödemek yerine kendisine düşen % 50 oranında payı ödeyerek, 25 yıldan daha fazla zaman diliminde işletme giderlerinde büyük yer tutan elektrik faturalarından muaf olacak ve aynı zamanda elektriğin birim fiyatına sürekli gelen zamlardan da etkilenmemiş olacaktır.
Sadece bununla değil işletmenizde kurduğunuz santralde üretmiş olduğunuz elektriğin ihtiyaç fazlası miktarını Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından ilan edilen kendi abone grubuna ait perakende tek zamanlı aktif enerji bedeli tesisin işletmeye giriş tarihinden itibaren 10 yıl süre ile ulusal şebekeye satılarak gelir de elde edilebilmektedir.

GES PROJELERİNE YATIRIM TEŞVİK BELGESİ

Bölgesel teşviklerden bağımsız olarak  Genel Teşvik sistemi kapsamında 240 kWe üzeri GES yatırımlarınıza;  %18 KDV istisnası, %2 Gümrük Vergisi Muafiyeti  destekleri sağlanmaktadır.

Orbit Enerji olarak, yatırımınızı en avantajlı duruma getirecek şekilde fizibilite planlaması yapıyoruz.  Yatırımın karakteristiğine  göre HİBE Kredi  veya YATIRIM TEŞVİK Belgesi destek başvuru süreçlerini  tek elden yönetiyor ve tam kapsamlı bir  proje yönetimi gerçekleştiryoruz. İDEAL ve UZUN ÖMÜRLÜ ENERJİ YATIRIMLARINIZ için maliyet etkin ve anahtar teslim çözümler sunuyoruz.

 

HİBE ve YATIRIM TEŞVİK DESTEKLERİ PROJE YÖNETİMİ

HEMEN ŞIMDI DANIŞMANLIK TALEP EDIN...

Yatırımınızı en avantajlı durumuma getirecek şekilde fizibilite planlaması yapıyoruz. Yatırımın karakteristiğine göre HİBE Kredi veya YATIRIM TEŞVİK Belgesi destek başvuru süreçlerini tek elden yönetiyor ve kapsamlı bir proje yönetimi danışmanlığı sunuyoruz.İŞLEYİŞ SÜREÇLERİMİZ


1

Müşteri Görüşmesi

2

Ön Teklif Fizibilite Raporu Hazırlığı

3

Kesinleşmiş Proje Görüşmeleri

4

Kesinleşmiş Maliyet Analizi ve Fizibilite

5

Sözleşmenin İmzalanması

6

Proje Başlangıcı ve Tamamlanması


ANALİZ ÇİZELGELERİ


GERİ DÖNEN MÜŞTERİLER

70%

BAŞARI ORANI

99%

TAMAMLANMIŞ PROJELER

85%

PAZAR PAYI

5%

SİZİN KAZANIMLARINIZ


Saha keşif ve projelendirme

Tedarik

Kurulum

Santral İzleme ve Erken Uyarı

7/24 Çağrı Merkezi ve Servis Hizmeti

Yatırım Teşvik ve Hibe Destekleri Danışmanlığı