AKADEMİ

ORBİT ENERJİ

ÇATI GES PERÇİNLİ MONTAJ SİSTEMİ İLE VİDALI SİSTEM ARASINDAKİ FARKLILIKLAR

Çatı GES Projelerinde perçinli montaj ile vidalı montaj arasındaki farklar NELERDİR? Hangisi daha sağlıklıdır?

Evimize Güneş Enerjisi Kurmak İçin Ne Yapmalıyım?

10 kVA Altı Çatı GES Projelerinde nasıl bir yol izlemek gerekir? Hesaplarını nasıl yapmalıyız? Ne kadarlık bir sistem kurmalıyız? Geliri gideri nasıl hesaplanır?

Fotovoltaik Panel Yapısı Nasıldır?

Kristal Yapılı fotovoltaik panellerin yapısı nasıldır ve hangi malzeme ne işe yarar? Panel alırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar.

FOTOVOLTAIK PANELLERDE KİRLENME ETKİLERİ

Fotovoltaik panellerin kirlenmeleri sadece enerji kaybına yol açmaz. Panellerin kalıcı hasar görmesine de sebep olabilir.

GES GENEL KULTUR

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ anlamına gelen kısaltmadır. PV Santraller, Fotovoltaik Santraller gibi isimlerle de anılabilir. Orbit Enerji akademi sayfasında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

GES SÖZLÜK

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ İÇİN KULLANILAN KISALTMALAR VE TERİMLER NELERDİR? NE ANLAMA GELİR?

GES YATIRIMI NEDİR? NASIL YAPILIR?

Güneş Enerji Santralleri yatırımları yapmak için öncelikle yönetmeliklerin belirlediği çerçevede uygun ortamlar ve uygun yatırım yerinin oluşması gereklidir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

INVERTER SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Güneş Enerji Santrallerinde inverter seçimi çok önemlidir. Santralin kalbidir. Yanlış seçim ve üstüne yanlış uygulama sizi zarara uğratacaktır. Bu yüzden seçim yapmadan önce mutlaka üzerinde çalışılmalıdır.

Lityum Aküler ile JEL Akülerin Farkı Nedir?

Lityum Akü ile JEL akü arasındaki farklar nelerdir? Hangisi daha ekonomiktir. En ekonomik, en kaliteli lityum akü Orbit Lityum

MIKRO INVERTERLER HANGİ YETENEKLERE SAHİPTİR?

Mikro inverterler hangi amaçlarla nerede ve nasıl kullanılır, faydaları nelerdir? Mikro inverter maliyetleri nedir? Mikro inverter ekonomik midir?

NEDEN Lityum Akü Kullanmalıyız?

Orbit Lityum Aküleri kullanmanız için bir çok sebep var. Başta ekonomik ve uzun ömürlü olan bu aküler aynı zamanda çevrecidir. LiFePO4, Lityum Demir Fosfat, Lityum Akü konusunda teknik detaylar.

Tarım Arazilerinde Şebekeye Entegre Güneş Enerji Santralleri Kurulabilir mi?

Tarım arazilerinde ihtiyaç dahilinde şebekeye entegre güneş enerji santralleri kurulabilir ancak bu kurulumun bazı şartları vardır.