AKADEMİ

ORBİT ENERJİ

ARAZI GES YATIRIMI

Arazi GES yatırımı nasıl yapılır sorusunun güncel cevabını bu sayfamızda bulabilirsiniz. Herkes arazi GES yatırımı yapabilir mi?

BAKIR KABLO MU ALÜMİNYUM KABLO MU KULLANILMALI?

Bakır Kablo iletkenliği aluminyuma oranla %66 daha fazladır. 100 mm2 alüminyum kesitle 60 mm2 bakır kesitli bir kablo aynı iletkenliği sağlar.

ÇATI GES PERÇİNLİ MONTAJ SİSTEMİ İLE VİDALI SİSTEM ARASINDAKİ FARKLILIKLAR

Çatı GES Projelerinde perçinli montaj ile vidalı montaj arasındaki farklar NELERDİR? Hangisi daha sağlıklıdır?

Depolamalı Hibrit Enerji Sistemleri Nedir?

Solar Panelli Lityum akülü hibrit enerji çözümleri Orbit Lityum Teknolojileri ile mümkündür. Ucuz saatte enerji depolayıp pahalı saatlerde satmak için, üç zamanlı tarifeyi en verimli şekilde kullanmak için Orbit LFP Hibrit Teknolojileri kullanılabilir.

Enerji Depolama Sistemleri Maliyeti Nedir?

Enerji depolama sistemleri maliyetleri 1 kWh için 2024 yılı 300 ile 400 USD aralığında, 2025 yılı için 220 ile 320 USD aralığında, 2026 için 150-200 USD aralığında olacağını tahmin etmektyeyiz.

EVLERE GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ NASIL KURULUR?

10 kVA Altı Çatı GES Projelerinde nasıl bir yol izlemek gerekir? Hesaplarını nasıl yapmalıyız? Ne kadarlık bir sistem kurmalıyız? Geliri gideri nasıl hesaplanır?

FOTOVOLTAIK PANEL YAPISI NASILDIR?

Kristal Yapılı fotovoltaik panellerin yapısı nasıldır ve hangi malzeme ne işe yarar? Panel alırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar.

FOTOVOLTAIK PANELLERDE KİRLENME ETKİLERİ

Fotovoltaik panellerin kirlenmeleri sadece enerji kaybına yol açmaz. Panellerin kalıcı hasar görmesine de sebep olabilir.

GES GENEL KULTUR

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ anlamına gelen kısaltmadır. PV Santraller, Fotovoltaik Santraller gibi isimlerle de anılabilir. Orbit Enerji akademi sayfasında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

GES SÖZLÜK

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ İÇİN KULLANILAN KISALTMALAR VE TERİMLER NELERDİR? NE ANLAMA GELİR?

GES YATIRIM MALIYETI

GES Kurulum Maliyeti Nedir sorusunun doğrudan bir cevabı olmamakla birlikte fiyatlar 600 USD/kWp ile 1500 USD/kWp arasında değişmektedir.

GES YATIRIMCILARININ YATIRIM TEŞVİK BELGESİ KAPSAMINDA FAYDALANACAĞI DESTEKLER

GES Yatırım Teşvikleri

GES YATIRIMI NEDİR? NASIL YAPILIR?

Güneş Enerji Santralleri yatırımları yapmak için öncelikle yönetmeliklerin belirlediği çerçevede gerek ve yeterli koşulların oluşması ve de uygun yatırım yerinin oluşturulması gereklidir.  Lisanslı veya Lisanslı yatırımların gereksinimleri farklıdır. LÜY

INVERTER SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Güneş Enerji Santrallerinde inverter seçimi çok önemlidir. Santralin kalbidir. Yanlış seçim ve üstüne yanlış uygulama sizi zarara uğratacaktır. Bu yüzden seçim yapmadan önce mutlaka üzerinde çalışılmalıdır.

Lityum Aküler ile JEL Akülerin Farkı Nedir?

Lityum Akü ile JEL akü arasındaki farklar nelerdir? Hangisi daha ekonomiktir. En ekonomik, en kaliteli lityum akü Orbit Lityum

MIKRO INVERTERLER HANGİ YETENEKLERE SAHİPTİR?

Mikro inverterler hangi amaçlarla nerede ve nasıl kullanılır, faydaları nelerdir? Mikro inverter maliyetleri nedir? Mikro inverter ekonomik midir?

NEDEN Lityum Akü Kullanmalıyız?

Orbit Lityum Aküleri kullanmanız için bir çok sebep var. Başta ekonomik ve uzun ömürlü olan bu aküler aynı zamanda çevrecidir. LiFePO4, Lityum Demir Fosfat, Lityum Akü konusunda teknik detaylar.

Tarım Arazilerinde Şebekeye Entegre Güneş Enerji Santralleri Kurulabilir mi?

Tarım arazilerinde ihtiyaç dahilinde şebekeye entegre güneş enerji santralleri kurulabilir ancak bu kurulumun bazı şartları vardır.